Google Mobile-First Index – czy twoja strona jest przystosowana do nowej ery?

Wzrost liczby użytkowników smartfonów sprawił, że mobilność nabrała zupełnie nowych cech. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Odbiorców, firma Google wprowadziła swój pierwszy mobilny indeks wyszukiwarki, dający mobilnym wersjom stron internetowych przewagę w rankingu. Specjaliści od optymalizacji stron WWW zmuszeni są więc bardziej niż kiedykolwiek skupiać się na urządzeniach mobilnych.

Jeśli potrzebujesz pomocy w optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek w erze mobilnej, czytaj dalej:

Po pierwsze: stwórz responsywny projekt strony internetowej

Aby dobrze się pozycjonować, responsywnność nie jest zalecana, jest konieczna. Responsywne strony internetowe oferują wartość dwóch dla jednego – zajmują wysoką pozycję zarówno na komputerach stacjonarnych jak i na urządzeniach mobilnych. Co więcej, konstrukcja bezproblemowo pasuje do wielkości dowolnego ekranu na różnych urządzeniach.

Po drugie: zoptymalizuj zawartość pod urządzenia mobilne

Użytkownicy mobilni szukają takiej samej treści, jak użytkownicy komputerów stacjonarnych. Zawartość musi być odpowiednio zoptymalizowana dla telefonu komórkowego, tak aby posiadacze smartfonów mogli szybko znaleźć to, czego szukają. Niezbędne jest tworzenie treści za pomocą krótkich akapitów, z dodatkiem multimediów – ikonografiki czy zrzutów ekranu.

Po trzecie: wykorzystaj infografiki

Aby przyciągnąć uwagę użytkowników mobilnych, warto użyć wpadającej w oko, interesującej ikonografiki. Udowodniono, że atrakcyjnie wyglądające treści znacznie lepiej się pozycjonują, aniżeli sam „suchy tekst”.

Po czwarte: popraw nawigację

Użytkownicy mobilni nie są cierpliwymi ludźmi.Warto skorzystać z przystępnych cenowo usług SEO, aby uzyskać profesjonalny raport dotyczący nawigacji po prowadzonej przez nas stronie WWW.

Po piąte: optymalizacja pod kątem SEO

Po zaprojektowaniu i zbudowaniu responsywnej witryny internetowej nadszedł czas SEO. Począwszy od optymalizacji tagów, poprzez tytuły, a skończywszy na nagłówkach H1 –należy zwrócić uwagę na każdy najmniejszy szczegół i upewnić się, że jest on przyjazne SEO. Pamiętajmy, że tagi na telefonach komórkowych różnią się od tagów na komputerze np. ilością znaków.

Po szóste: skróć czas ładowania strony

Budowa witryny dla urządzeń mobilnych z naciskiem na szybkie ładowanie strony może wydawać się trudnym zadaniem. Należy jednak pamiętać, że szybkość stron na urządzeniach mobilnych może bezpośrednio wpływać na pozycję SEO. Zgodnie z raportami,powolność ładowania powoduje wzrost współczynnika odrzuceń o około dziesięć procent, a także zmniejszenie liczby konwersji o cztery procent.

Odwiedź także: filia w Krakowie, pozycjonowanie w „Goglach”, KomandoSEOKomando SEO – Bielsko, strony internetowe – Angliaoptymalizacja pod „Gogle”, Komando SEO – Wadowice

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Copyright - Komando SEO